Share
Σε εξέλιξη βρίσκεται φωτιά που εκδηλώθηκε πριν από λίγη ώρα στα Νέα Στύρα
Φωτιά ξέσπασε το απόγευμα της Πέμπτης 20 Οκτωβρίου στην περιοχή Δήλησο στα Νέα Στύρα.
Σύμφωνα με το evima.gr άμεσα στο σημείο έφτασαν επίγειες και εναέριες δυνάμεις καινοί εθελοντές δασοπυροσβέστες των Νέων Στύρων. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πως η πυρκαγιά καίει σε χαμηλή βλάστηση.
Κατά τη διάρκεια της κατάσβεσης τραυματίστηκε πυροσβέστης τον οποίο μετέφερε στο γιατρό ο πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ Νίκος Δρακόγιαννης όπου ο γιατρός διέγνωσε ότι πρέπει να μεταφερθεί στο γενικό νοσοκομειο Καρύστου.
Τον συντονισμό της κατάσβεσης έχει ο διοικητής της πυροσβεστικής Εύβοιας, Περικλής Κουλκουβίνης.