Share
Φωτιά στον Μακρύ Γιαλό Λασιθίου
Φωτιά αυτή την ώρα σε πρανή του δρόμου στον Περιφερειακό Μακρύ Γιαλού προς Κουτσουρά.
Σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία δεν απειλούνται σπίτια ενώ για την κατάσβεσή της έχουν επέμβει 4 οχήματα με 10 άνδρες και υδροφόρα από την Περιφέρεια Κρήτης.
Για την κατάσβεση της κλήθηκε εναέριο μέσο, ενώ δύναμη από Άγιο Νικόλαο πάει στην περιοχή. Τις δυνάμεις κατάσβεσης συντονίζει ο διοικητής πυροσβεστικών δυνάμεων Νομού Λασιθίου Κώστας Γεροδήμος.